ani są przez odpowiednie studia, w trakcie których zdobywają wiedzę teoretyczną i uczestniczą w zajęciach praktycznych. Dzięki temu, po dostaniu pracy w jednej z kancelarii prawnych, mogą od razu odnaleźć się w skomplikowanym świecie prawników.
Na pewno zauważą, że kancelarie prawne są otwarte dla przeróżnych interesantów, z którymi przeprowadzane są rozmowy wstępne, na podstawie których podejmowana jest decyzja czy można podjąć się prowadzenia jakiejś sprawy. W zależności od profilu kancelarii prawnej przyjmowane są w niej zlecenia od osób, które wystąpiły o rozwód, od osób poszkodowanych w różnych wypadkach, a nawet od dużych firm. Podstawowym zadaniem każdej kancelarii prawnej jest dbanie o interesy wszystkich klientów.
Obsługa prawna studentów
Pracownicy zatrudnieni w różnych kancelariach oraz prowadzący samodzielną działalność zajmują się obsługą prawną przeróżnych ośrodków i osób. Jednym z takich ośrodków są uniwersytety. W uniwersytetach zatrudniane są osoby, z których każda posiada inną sytuację osobistą, w której rozwiązaniu mogą otrzymać pomoc ze strony prawników uczelnianych.
Jednocześnie władze uczelni podpisują różne kontrakty i w związku z tym czasami potrzebują zaczerpnąć opinii prawnej na ich temat. Z pomocy prawników mogą, w końcu, korzystać sami studenci, kiedy mają jakieś problemy związane zarówno z przebiegiem ich studiów, jak i sytuacją osobistą. Innego typu zadania wykonywane są przez prawników zatrudnionych w przedsiębiorstwach oraz ministerstwach państwowych.
Wikipedia i definicja adwokata
Adwokat może wykonywać swój zawód w zespołach adwokackich lub indywidualnie (także w formie handlowych spółek osobowych). Kandydat na adwokata musi ukończyć wyższe studia prawnicze, odbyć aplikację adwokacką, tj. praktykę w adwokaturze oraz zdać egzamin adwokacki. Osoby posiadające tytuł naukowy profesora lub stopień naukowy doktora habilitowanego w dziedzinie prawa są zwolnieni z konieczności odbycia aplikacji i zdawania egzaminu adwokackiego.
Zawód adwokata polega na świadczeniu pomocy prawnej, a w szczególności na udzielaniu porad prawnych, sporządzaniu opinii prawnych, opracowywaniu projektów aktów prawnych oraz występowaniu przed sądami i urzędami. Adwokaturę stanowi ogół adwokatów i aplikantów adwokackich. Prawo wykonywania zawodu ma tylko ten, kto został wpisany na listę adwokatów przez okręgową radę adwokacką. W Polsce wpisanych na listę jest ponad 7 tys. adwokatów.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Adwokat